מה זה וורדפרס?

16 ספט מה זה וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן חינמית, שכל אחד יכול להוריד ולהתקין אותה לפי הוראות פשוטות.

מערכת ניהול תוכן מאפשרת לכם לנהל את האתר בקלות – להוסיף כתבות, עמודים, לשנות תפריטים ועוד חלקים באתר – עם התערבות מינימלית או ללא התערבות כלל בקוד HTML מסובך, מה שהופך את משימת ניהול האתר לפשוטה.

מערכת התוספים
וורדפרס כתובה בשפת הקוד PHP, ועובדת עם בסיס הנתונים MySQL, כשהיתרון הגדול של הוורדפרס הינה "מערכת התוספים (פלאגינים, Plug-ins)", שמאפשרת להוסיף לאתר אפשרויות ופונקציות (כגון – בוקסה של פייסבוק, לוח אירועים, מערכת גלריות, מערכת צור קשר ועוד, לא יהיה לנו כאן מקום לתת דוגמאות לאלפי ואם לא לעשרות אלפי התוספים שיש). לוורדפרס יש ספריית תוספים חינמיים איכותיים מאוד, וכן ניתן למצוא "תוספי פרימיום" באתרים שונים המציעים תוספים שלעיתים לא תמצאו בספרייה החינמית – או תוספים בעלי עיצוב מעניין יותר, אך לא בהכרח – לרוב תמצאו תשובה טובה בספרייה החינמית.

מערכת תבניות העיצוב
יתרון בולט נוסף במערכת זו, הינה מערכת תבניות העיצוב. כל אחד בקלות יכול להוריד תבנית חינמית או בתשלום, ועל פי מדריך קצרצר – לבצע התקנה של התבנית. נכנסים למסך טעינת התבנית שבמערכת, מעלים את הקבצים של התבנית, ולאחר מכן העיצוב של האתר משתנה – מה שחוסך עלויות והתערבות של חברות תכנות חיצוניות, או חברות עיצוב. כמובן שמי שאין לו ידע מספיק, יתקשה בסידור התבנית, סידור האלמנטים והתוספים – ואף ב"עברות" (ימין-שמאל) שלה.

כמובן שאין חובה להשתמש בתבנית מוכנה, וניתן להתקין על הוורדפרס עיצוב שעוצב ספציפית ללקוח, על ידי מעצב גרפי, מה שדורש ידע תכנותי רב בשפת התכנות PHP, ובפונקציות שוורדפרס מציעה.

וורדפרס מתורגמת למספר רב של שפות, ביניהן עברית. מערכת הניהול יכולה להיות משמאל-לימין או מימין-לשמאל, מה שהופך את מערכת הניהול הזו לפופולארית בעולם.

המערכת מתעדכנת מעת לעת בגרסאות, כאשר הגרסא האחרונה ביותר נכון ליום זה (16.09.2013) היא 3.6.1, כשבכל גרסא מופקים לקחים ונעשים תיקונים מהגרסא הקודמת – וכאמור, גם זה בחינם.

אם כך, בשביל מה צריך אותנו או כל חברת פיתוח אחרת? 

כמו שנאמר בפסקאות שמעל, משתמש בעל ידע ממוצע ומטה – יצליח להפיק מהוורדפרס באתר אינטרנט ברמת בלוג בסיסי/פשוט. חברת התכנות והעיצוב לוקחות את מערכת הוורדפרס החינמית – ויודעים להשתמש ולנצל את היתרונות שלה, ולהפיק אתר אינטרנט איכותי בעלויות נמוכות יותר מאשר מצב שבו החברה הייתה צריכה לפתח מערכת ניהול תוכן ספציפית ללקוח + עיצוב + האתר עצמו.

אנו במיכאלה סטודיו בעלי ידע וניסיון רב בוורדפרס – הן בתבניות, והן בתכנות של אתר מאפס (עיצוב ייחודי, לא מתבנית מוכנה). אנחנו בעצמנו מפתחים תבניות פרימיום ומוכרים אותן בעולם באתרים היעודיים למכירת תבניות לוורדפרס, כגון ThemeForest.

עמוד מדריכי העזר שלנו – שסגור ללקוחותינו בלבד, כולל המון טיפים ומדריכים ותשובות לשאלות בנוגע לוורדפרס, לתקלות ולתוספים מומלצים – מה שמקל על הלקוחות שלנו וחוסך להם תשלומים על פתרונות לתקלות שהם בעצמם יכולים לעשות.

למידע נוסף – צרו קשר.

michaella
michaella.brand@gmail.com
אין תגובות

פרסמו תגובה

הצטרפו לניוזלטר שלנו

ותקבלו בכל שבוע ניוזלטר משותף של מיכאלה סטודיו ו oshrib.com - העדכונים הכי חמים הקשורים לבניית אתרים, וורדפרס, וטיפים מדהימים בנושא קידום אתרים בגוגל

הצטרפת בהצלחה לניוזלטר שלנו !

Share This