מה זה רספונסיביות?

23 ספט מה זה רספונסיביות?

אתר רספונסיבי (מה שמכונה בקיצור RWD – Responsive web design) הוא אתר שמותאם לרזולוציות מסך שונות, מה שמתאפשר באמצעות קוד ה CSS3 החדש.

עד היום, ועדיין בימינו – אנשים מפתחים 2 אתרים: אחד למסכי מחשב גדולים, ואחד "אתר מובייל", שנראה קצת שונה מהאתר הרגיל ומכיל פחות פונקציות ממנו. הרספונסיביות באה כמענה לבעיה זו ולבעיות נוספות כמו – אתרים שנראים מצוין על מסכי מחשב, אך מתנפצים לרסיסים ונראים זוועה במסכים קטנים כמו טאבלטים וסמארטפונים.

אתר רספונסיבי הוא בעצם אתר שמעוצב או מאופיין לכמה אפשרויות – מסכים בגדולים שונים. מהמסך הגדול ביותר ועד המסך הקטן ביותר, כמו בתמונת המאמר – ככל שהמסך קטן כך יש פחות "עמודות". אם במסך גדול רואים שלוש עמודות, במסך הקטן נראה אותן אחת מתחת לשנייה.

תמונה: Shutterstock

תמונה: Shutterstock

בסמארטפונים אפשר לראות שאתר רספונסיבי הוא תחליף מצוין לאתרי המובייל, וחוסך עוד פיתוח. למרות זאת – אתר רספונסיבי דורש או עיצוב נוסף למסכים השונים או אפיון מראש שנמסר למתכנת עם נקודות חשובות של "סדר ההופעה בסמארטפונים", והמתכנת מוסיף שורות קוד באותו האתר, שורות שנותנות פקודות זיהוי לגודל המסך, לדוגמא: "אם הגעת ממסך שהוא פחות מ 481 פיקסלים – הצג את האתר כך…." במילים פשוטות.

השורה התחתונה – פיתוח אתר רספונסיבי חוסך פיתוח של אתר נוסף ונפרד, או אתרים נוספים ונפרדים וקבצים על קבצים שמאטים את תגובת השרת, והלקוח מרוויח באתר אחד את הכל.

אנו במיכאלה – סטודיו לעיצוב גרפי דפוס ואינטרנט, מציעים תמיד ללקוחותינו ומסבירים אודות "עיצוב ופיתוח אתר רספונסיבי", על מנת שהלקוח לא יפספס הזדמנות זו. בכל זאת, אנו צריכים להתקדם בתנועה ! וזה אומר – לא להתקע מאחור, אלא לרוץ אחר הטכנולוגיה המתפתחת והמתקדמת בתחום האינטרנט, ולנצל עד תום את נושא הרספונסיביות.

michaella
michaella.brand@gmail.com
1תגובה
  • רועי
    פורסם ב 08:44h, 23 ספטמבר הגב

    מאמר פשוט ונהדר, עכשיו הרבה יותר מובן לי.

פרסמו תגובה

הצטרפו לניוזלטר שלנו

ותקבלו בכל שבוע ניוזלטר משותף של מיכאלה סטודיו ו oshrib.com - העדכונים הכי חמים הקשורים לבניית אתרים, וורדפרס, וטיפים מדהימים בנושא קידום אתרים בגוגל

הצטרפת בהצלחה לניוזלטר שלנו !

Share This