דיאטות מהירות – האם הן באמת עובדות ?

דיאטות מהירות – האם הן באמת עובדות?

 

דיאטות מהירות הפכו לפופולריות מאוד בשנים האחרונות, אך האם הן באמת יעילות ובריאות?

 

רבים פונים לפתרון של דיאטה מהירה מתוך רצון לראות תוצאות מהירות, אך האם הן באמת מספקות פתרון לאיבוד משקל לאורך זמן, בואו נבחן בקצרה את היתרונות והחסרונות של דיאטות מהירות.

 

יתרונות הדיאטות המהירות הם בעיקר באיבוד משקל מהיר, שיכול להגיע לכמה ק"ג בשבועות הראשונים, מה שיכול לעודד רבים להמשיך בדיאטה, יחד עם זאת, החסרונות הם רבים – הדיאטות הללו עלולות לגרום לתת-תזונה ולחוסרים ברכיבי תזונה חשובים, לא מאזנות נכון את סוגי המזון, והאיבוד מהיר מדי עלול לגרום לירידה במסת השריר ולאפקט יו-יו. בנוסף, כאשר מוותרים על מזון מסוים, קשה לשמור על הדיאטה לאורך זמן. רוב המשקל שהירד מהדיאטה המהירה נוטה לחזור ובמהירות.

 

דיאטות מהירות עלולות גם לפגוע בבריאות הנפשית, בגלל הלחץ להגיע לתוצאות מהירות. מחקרים רבים מצאו קשר בין דיאטות קיצוניות להפרעות אכילה.

 

לעומת זאת, דיאטות שמשלבות אורח חיים בריא, הדרגתיות טובות ובריאות הרבה יותר וברוב המקרים גם מאפשרות לשמור על תוצאות ליותר זמן. דיאטות שמבוססת על איזון בין צריכת קלוריות לפעילות, עם איבוד  כמה קילוגרמים לשבוע, כך המשקל נותר יציב לאורך זמן.

 

בנוסף לדיאטת אלו חשוב ללמוד לנהל אורח חיים בריא, ללמוד מהם הרגלי אכילה טובים שניתן לשמור עליהם לאורך זמן. שילוב של הרגלי אכילה נכונים, שמותאמים לכם, בריאה יותר גם לגוף וגם לנפשלכן, אם אתם רוצים לראות תוצאות יציבות וטובות לאורך זמן, מומלץ להימנע מדיאטות קיצוניות ומהירות, ולאמץ סגנון חיים בריא והדרגתי, זוהי הדרך היעילה והבטוחה ביותר לשמור על משקל סביר ובריאות תקינה. לא תמיד אנו יודעים מה הדיאטה המתאימה לנו, מה  ותר ומה אסור לאכול, מה לשלב עם מה, לכן מומלץ להיעזר במומחים, כמו דיאטנית, יועצת תזונה.

 

טיפים לבחירת דיאטה.

 

נשמח לתת כמה עצות לבחירת הדיאטה הנכונה עבורכם:

·         הגדירו את מטרותיכם – מה אתם רוצים להשיג בעזרת הדיאטה? איבוד משקל מהיר או הדרגתי, שמירה על משקל, שיפור בריאות.

·         חשוב לבדוק את מצבכם הבריאותי – יש להתאים את הדיאטה למצב הרפואי שלכם,  כמו סוכר, לחץ דם גבוה ועוד..

·         תתעניינו ותחקרו את הדיאטה – מה היתרונות וחסרונות שלה, האם היא מאוזנת ובריאה.

·         חשבו האם אתם תוכלו לאמץ את הדיאטה לטווח ארוך, אין שום תועלת בדיאטה אם לא תמשיכו בה ותחזירו את כל מה ירדתם ועוד עם ריבית דריבית.

·         ליווי ותמיכה – כמו שלספורטאים ישנו מאמן גם אתם תהיו זקוקים לליווי ותמיכה, אולי של דיאטנית, אולי אפליקציה, אולי קבוצת הרזייה ותמיכה.

·         תתאימו את הדיאטה לאורח החיים והרגלי האכילה שלכם.

·         שימו לב שהדיאטה לא תגרום לתת-תזונה.

·         תמיד תתייעצו עם רופא או דיאטנית לפני אימוץ דיאטה כזאת או אחרת

 

הדבר החשוב ביותר הוא לאמץ דיאטה שאתם מרגישים בה נוח, שתתאים לכם ושתוכלו לעמוד בה לאורך זמן.

 

 

 

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

טיפים לבחירת מתנות ליולדת

למידע מורחב בנושא של מתנות ליולדת וטיפים לבחירת מתנות ליולדת מומלץ לבדוק ב- klemantina.com בחירת מתנה ליולדת יכולה להיות לפעמים משימה לא פשוטה. פוסט בלוג

הצללות לאירוע בצפון

מארגני האירועים, עומדים בפני האתגר, להבטיח את הנוחות והרווחה של המשתתפים, תחת שמש הקיץ היוקדת. עם זאת, הפתרון טמון באמנות ההצללה. על ידי ניצול אסטרטגי